;
سیر برای سرماخوردگی - السن

با رژیم انگور چند کیلو کم میکنید

با رژیم انگور چند کیلو کم میکنید میزان کاهش وزن با رژیم انگور به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله: مدت زمان رژیم: هر چه رژیم را بیشتر دنبال کنید، به احتمال …

خواص موز سیاه شده

خواص موز سیاه شده موزها در هر مرحله از رسیدن، فواید خاص خود را دارند. اما موزهای سیاه شده که اغلب به عنوان “موزهای بیش از حد رسیده” شناخته می شوند، فواید …

انار در بارداری

انار در بارداری انار در بارداری: فواید و نکات مصرف انار، میوه‌ای خوشمزه و مغذی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد، به خصوص در دوران بارداری. این میوه منبع عالی از …

سیر برای سرماخوردگی

سیر به دلیل خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی که دارد، قرن ها به عنوان درمان خانگی سرماخوردگی استفاده می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که سیر ممکن است به کاهش مدت و شدت سرماخوردگی کمک کند.

یکی از راه های مصرف سیر برای سرماخوردگی خوردن آن به صورت خام است. می توانید سیر را به سوپ، سالاد یا سایر غذاها اضافه کنید. همچنین می توانید حبه های سیر را به طور کامل میل کنید یا آنها را به صورت کپسول یا مکمل مصرف کنید.

راه دیگر برای استفاده از سیر برای سرماخوردگی بخور دادن آن است. برای این کار چند حبه سیر را به یک کاسه آب داغ اضافه کنید و سر خود را با حوله بپوشانید و بخار را به مدت چند دقیقه تنفس کنید.

اگرچه تحقیقات بیشتری برای تأیید اثرات سیر بر سرماخوردگی مورد نیاز است، اما به طور کلی بی خطر است. امتحان کنید اگر علائم سرماخوردگی دارید.

در اینجا چند دستور غذا و درمان خانگی وجود دارد که می توانید از سیر برای سرماخوردگی استفاده کنید:

  • سوپ سیر:این سوپ گرم و دلچسب راهی عالی برای افزایش مصرف سیر است. برای تهیه این سوپ، چند حبه سیر را در کمی روغن زیتون تفت دهید. سپس آب مرغ یا سبزیجات، چند سبزی دلخواه و کمی نمک و فلفل را اضافه کنید. بگذارید سوپ بجوشد تا سبزیجات نرم شوند. سپس سوپ را با نان تست سیر سرو کنید.
    • سس سیر: این سس تند و خوشمزه را می توان روی نان، سبزیجات یا گوشت میل کرد. برای تهیه این سس، چند حبه سیر را در کمی روغن زیتون تفت دهید. سپس کمی سس سویا، سرکه برنج و کمی فلفل قرمز آسیاب شده اضافه کنید. بگذارید سس بجوشد و غلیظ شود. سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید کمی خنک شود.چای سیر:این چای ساده راهی عالی برای تسکین گلودرد و احتقان است. برای تهیه این چای، چند حبه سیر را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشد سپس صاف کرده و میل کنید. می توانید برای طعم دادن به چای کمی عسل یا لیمو اضافه کنید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام السن و لینک مستقیم بلا مانع است.